Święto Pluszowego Misia w SP8!

W piątek 24 listopada uczniowie klas 1a i 1c pod opieką wychowawczyń, pań Renaty Kmiecik i Renaty Rdzak wraz ze swoimi misiami udali się do Miejskiej Biblioteki Publicznej, filia nr, 6 gdzie uczestniczyli w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia.

Czytaj dalej

Obchody rocznicy uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka w ZSO nr1

W poniedziałek 20 listopada uczniowie V Liceum Ogólnokształcącego i Szkoły Podstawowej Nr 8 uroczyście obchodzili rocznicę uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka. Licealiści pomagali uczniom klas pierwszych SP8 sprawić, aby to święto było wyjątkowe 🙂

Czytaj dalej

Debata w trosce o bezpieczeństwo młodzieży

21 listopada klasa 2b Gimnazjum nr 3 wraz z innymi uczniami mieleckich gimnazjów uczestniczyła w debacie organizowanej przez Komendę Powiatową Policji w Mielcu pt. „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ. Współczesne zagrożenia młodzieży.”

Czytaj dalej

Porozumienie o współpracy z Uniwersytetem Rzeszowskim

20 listopada 2017 r. Dyrektor V Liceum Ogólnokształcącego w Mielcu – mgr Jacek Wiśniewski podpisał porozumienie o współpracy z Wydziałem Filologicznym Uniwersytetu Rzeszowskiego reprezentowanym przez Dziekana Wydziału Filologicznego – dra hab. prof. UR Zenona Ożoga oraz z Wydziałem Socjologiczno – Historycznym Uniwersytetu Rzeszowskiego reprezentowanym przez Dziekana Wydziału Socjologiczno – Historycznego – dra hab. prof. UR Pawła Gratę.

Czytaj dalej

Debiut młodych szczypiornistek z klas 4

Piłka ręczna w Mielcu była i jest mocno związana z ZSO nr1. Nasi trenerzy odnosili liczne sukcesy ze swoimi wychowankami, zarówno z chłopcami, jak i dziewczętami. Dyscyplina cieszy się dużym zainteresowaniem, także wśród dziewcząt klas czwartych, które debiutowały niedawno w miejskich zawodach w piłce ręcznej. Trenerem drużyny jest Łukasz Rybak.

Czytaj dalej

Lekcja patriotyzmu w klasie 1b

Poniżej przedstawiamy zdjęcia z lekcji patriotyzmu w klasie 1b.

Czytaj dalej

Komórkomania w ZSO nr 1

II Podkarpacka  KOMÓRKOMANIA w ZSO nr 1 zakończona. Przez trzy dni rodzice, uczniowie i nauczyciele mogli się zarejestrować jako potencjalni Dawcy szpiku kostnego i komórek macierzystych. Do grona potencjalnych Dawców przyłączyło się 60 osób.

Czytaj dalej

Dzień Czystego Powietrza

W dniu wywiadówek w związku z przypadającym 14 listopada Dniem Czystego Powietrza, Mali Inżynierowie stanęli na straży czystego powietrza. W ramach akcji uczestnicy Projektu Edukacyjnego „Mały Inżynier” rozdawali ulotki wykonane przez uczniów naszej szkoły pod hasłem: „Kochasz dzieci – nie pal śmieci”. Akcja miała na celu uświadomienie dorosłym jakie niebezpieczeństwa niesie za sobą spalanie śmieci. Nad całością akcji czuwała mgr Marta Błachowicz.

Czytaj dalej

Rozśpiewana przerwa

W czwartek, 9 listopada, włączyliśmy się w ogólnopolską akcję „Rozśpiewana przerwa – patriotyczne śpiewanie”. Dokładnie o 11.25 szkolny korytarz zamienił się w operę i filharmonię w jednym. Oj działo się, działo!

Czytaj dalej

Piłkarze SPR Stal Mielec z wizytą w klasach czwartych!

Nie ustajemy w poszerzaniu naszej oferty edukacyjnej. Od przyszłego roku szkolnego planujemy utworzenie klasy sportowej o profilu piłki ręcznej. Dyscyplina ta od lat związana była z ZSO nr1 w Mielcu. Nasi trenerzy, Tomasz Sondej (trener SPR Stal Mielec) oraz Łukasz Rybak, odnosili liczne sukcesy ze swoimi wychowankami (chłopcami i dziewczętami). Okazało się również, że piła ręczna  cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród uczniów klas czwartych,  zwłaszcza dziewcząt, które już trenują pod okiem trenera Łukasza Rybaka. W czwartek odbył się trening z zawodnikami SPR Stal Mielec. Czytaj dalej